DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 20 LISTOPADA 2022 r.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Po Mszy Św. o godz: 12:00 w Długopolu Dolnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

3. We wtorek (22.11.) przypada wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowanie p. Paulinie, naszej Organistce, za Jej posługę w naszej parafii. Tego dnia obchodzimy comiesięczny Dzień Św. Szarbela z modlitwą za chorych i w sprawach najtrudniejszych. Msza z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Ponikwie o godz. 17:00.

4. Zebrano w naszej parafii podczas zbiórki pieniężnej na Kościół Prześladowany na Ukrainie ogólną kwotę: 1 100 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

5. W sobotę według wcześniejszych zapowiedzi zakończyliśmy modlitwę wypominkową. Dziękuję wszystkim trwającym na modlitwie za zmarłych i za składane ofiary.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana oraz przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Na każdej Mszy św. pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w kościele i kaplicy. Ofiary, które zostaną przy tej okazji złożone składane są na potrzeby ogrzewania. Rozpocznie się też dystrybucja świec Wigilijnego Dzieła Pomocy : za dużą składamy ofiarę – 20 zł, a za małą 10 zł.

7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek od 18:30- 19:00. Sprawy losowe są przyjmowane po wcześniejszym kontakcie.

8. Intencje mszalne.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny,Mały Gość Niedzielny, Osservatore Romano i Gazeta Ewangelizacyjna: Dobre Nowiny

10. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze

świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

11. W czwartek (24 listopada) wyruszamy do kina w Kłodzku na film: PROROK o BŁ. Ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Projekcja godz. 19:30. Bilet grupowy: 14 zł na osobę. Do środy w tygodniu trwają jeszcze zapisy; telefonicznie i mailowo.

12. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzę błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszam do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

20 listopada 2022

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 2022-Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata