DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 14 LISTOPADA 2021 r.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XIII DZIEŃ SOLIDARNOŚCI z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

2. Dzisiaj obchodzony w Polsce jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ten dzień przygotowuje Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie". W bieżącym roku jest poświęcony sytuacji chrześcijan w Libanie ze zbiórką pieniężną do puszek.

3. W sobotę, o godz. 10:00 do kaplicy w Długopolu Zdroju zapraszam na kolejne spotkanie przed bierzmowaniem młodzież klasy ósmej i szkół ponadpodstawowych. Obecność obowiązkowa.

4. PRZEWODNICZĄCY KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI zwraca się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

5. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 21 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy Św. o godz: 12:00 w Długopolu Dolnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

6. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu ( od poniedziałku do piątku ) PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM.

7. Intencje mszalne.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Osservatore Romano i

Gazeta Ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

9. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

10. Modlitwa wypominkowa w tym tygodniu jest zanoszona od poniedziałku do piątku według miejsc odprawiania mszy świętej.

Poniedziałek -Długopole Dolne , wtorek - Ponikwa, środa, czwartek i piątek – Długopole Zdrój.

11. Okazja do spowiedzi św. w niedzielę w kaplicy przed mszą św. i w tygodniu przed mszą św. w kaplicy i kościołach oprócz środy .

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Miłej i błogosławionej niedzieli. SZCZĘŚĆ BOŻE.

14 listopada 2021

XXXIII Niedziela Zwykła 2021