DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 13 LISTOPADA 2022 r.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZIEŃ SOLIDARNOŚCI z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. Zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.

2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą.

3. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy Św. o godz: 12:00 Ww Długopolu Dolnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

4. Z przyczy technicznych spotkanie z dziećmi odbędzie się w najbliższą sobotę, o godz. 16:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju. Zapraszam te dzieci, które w październiku uczęszczały na nabożeństwa różańcowe celem podsumowania obecności.

5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna. Sprawy losowe są przyjmowane po wcześniejszym kontakcie.

6. Intencje mszalne.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny

8. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

9. To już ostatni tydzień z modlitwą wypominkową po Mszy św. wieczornej - MODLITWY WYPOMINKOWE według grafiku mszy za zmarłych z koronką do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

10. Rekolekcje diecezjalne (17-20 XI) - ks. prof. Mariusz Rosik „Przynieś dar swój przed ołtarz”. Program na stronie internetowej diecezji świdnickiej.

11. Istnieje możliwość wyjazdu własnym środkiem lokomocji do kina w Kłodzku na film: PROROK o BŁ. Ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Projekcja 24 listopada (czwartek) godz. 19:30. Bilet grupowy: 14 zł na osobę. Zapisy w tygodniu, telefonicznie i mailowo.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

13 listopada 2022

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022