DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 06 LISTOPADA 2022 r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

2. Dzisiejsza niedziela to niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych przed mszami świętymi. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30 w Długopolu Zdroju. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

3. W piątek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Podziękujmy Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prośmy o dobre jej wykorzystanie. Msze Święte w parafii:

o godz. 09:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju

o godz. 10:30 w kościele w Ponikwie

o godz. 12:00 w kościele w Długopolu Dolnym

4. W sobotę, o godz. 16:00 do kaplicy w Długopolu Zdroju zapraszam te dzieci, które w październiku uczęszczały na nabożeństwa różańcowe celem podsumowania obecności.

5. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski z 2008 r. każda druga niedziela listopada w Kościele w Polsce jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ten dzień przygotowuje Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie". W bieżącym roku przypada w niedzielę 13 listopada i jest poświęcony sytuacji chrześcijan na Ukrainie ze zbiórką pieniężną do puszek.

6. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu ( we wtorek i czwartek ) od godz. 18:30- 19:00.

7. Intencje mszalne.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Osservatore Romano i Gazeta Ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

9. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

10. Trwają od 03 do 19 listopada w dni powszednie po Mszy św. wieczornej - MODLITWY WYPOMINKOWE według grafiku mszy za zmarłych z koronką do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

11. Rekolekcje diecezjalne (17-20 XI) - ks. prof. Mariusz Rosik „Przynieś dar swój przed ołtarz”. Program na stronie internetowej diecezji świdnickiej.

12. Istnieje możliwość wyjazdu własnym środkiem lokomocji do kina w Kłodzku na film: PROROK o BŁ. Ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Projekcja 24 listopada (czwartek) godz. 19:30. Bilet grupowy: 14 zł na osobę. Zapisy w tygodniu, telefonicznie i mailowo.

13. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej parafii życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.

06 listopada 2022

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022