DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 10 PAŹDZIERNIKA 2021 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZIEŃ PAPIESKI

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

2. Obchodzimy dziś 21. Dzień Papieski. Do puszek przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

3. W środę (13 października) przypada Dzień Fatimski.

4. W czwartek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą.

5. W nadchodzący piątek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego.

6. W sobotę, o godz. 10:00 w Kaplicy w Długopolu Zdroju spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej Komunii Św.

7. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej O GODZ. 16:30. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Dzisiejsza Niedziela z Nabożeństwem Różańcowym w DŁUGOPOLU ZDROJU o godz. 16:30.

8. W tygodniu msze św. wieczorne o godz: 17:00 w naszych kościołach i kaplicy (wg grafiku) .Charakter mszy św. w przeważającej części recytowany.

9. Za tydzień będą już wyłożone karty wypominkowe.

10. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( od poniedziałku do piątku ) PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM.

11. Intencje mszalne.

12. Zachęcam do lektury numerów prasy katolickiej: Gość Niedzielny, i Gazeta Ewangelizacyjna Dobre Nowiny

13. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku, błogosławionego tygodnia w opiece Matki Najświętszej.

15. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Gabriel Krynicki (zam.: Wrocław) i

Renata Dominików (zam. Wrocław) -Zapowiedź II