DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 09 PAŻDZIERNIKA 2022 r.

ŚW. JERZEGO w DŁUGOPOLU DOLNYM

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej O GODZ. 16:30. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Dzisiejsza Niedziela z Nabożeństwem Różańcowym w DŁUGOPOLU DOLNYM o godz. 16:30.

2. W poniedziałek po mszy św. wieczornej w Długopolu Dolnym (o godz. 17:40) spotkanie kandydatów do bierzmowania z rodzicami i opiekunami (obecna klasa ósma).

3. W czwartek (13 października) przypada kolejny Dzień Fatimski.

4. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą.

5. W nadchodzącą sobotę, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego.

6. Przyszła niedziela to kolejna Niedziela Papieska ze zbiórką pieniężną na fundusz stypendialny

7. W tygodniu msze św. wieczorne o godz: 17:00 w naszych kościołach i kaplicy (wg grafiku) Charakter mszy św. w przeważającej części recytowany.

8. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY , OSSERVATORE ROMANO i gazeta ewangelizacyjna :DOBRE NOWINY

9. Kancelaria Parafialna czynna w tygodniu we wtorek i czwartek od 18:30 do 19:00.

10. Bóg zapłać wszystkim osobom zatroskanym o wygląd i porządek w naszych kościołach i kaplicy.Szczególne podziękowania kieruję do rodziców i opiekunów oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowanie liturgii bierzmowania.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

12. W poniedziałek w Długopolu Dolnym o godz. 10:00 będzie poprowadzony pogrzeb: śp. +Janiny Ryś (parafianki z Długopola Zdroju, mieszkającej ostatnio w Holandii). Wieczne odpoczywanie… Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia i zapewnienie zanoszonej modlitwy.

09 października 2022

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022