DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 03 PAŹDZIERNIKA 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennym październikowym nabożeństwie odprawianym w o godz. 16:30 w naszych kościołach i kaplicy, a w niedzielę co tydzień według grafiku o tej samej godzinie.Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.

 2. Dzisiejsza Niedziela jest adoracyjna z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Różańcowe w Długopolu Dolnym o godz. 16:30. Podczas nabożeństwa nastąpi poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom komunijnym. Obecność dzieci i rodziców obowiązkowa.

 3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w czwartek, 7 października. Zapraszam na wspólnotową modlitwę do kaplicy.

 4. W tygodniu msze św. wieczorne o godz: 17:00 w naszych kościołach i kaplicy (wg grafiku) .Charakter mszy św. w przeważającej części recytowany.

 5. Jutro w poniedziałek (04 października) z okazji Dnia Św. Franciszka z Asyżu ,po mszy św. około godziny 17:40 nastąpi przed kościołem obok krzyża błogosławieństwo zwierząt.

 6. We wtorek w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą –Siostrę Faustynę Kowalską. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. Jest to także dzień modlitwy za przyczyną Przeczystego Oblubieńca NMP -Św. Józefa

 7. W sobotę w kaplicy w Długopolu Zdroju o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (klasy VIII i uczniowie klas szkół ponadpodstawowych, którzy chcą przygotować się do bierzmowania).

 8. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się ”, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Zbiórka do puszki na fundusz stypendialny dla niezamożnej, a zdolnej i ambitnej młodzieży „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 9. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( od poniedziałku do piątku ) PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM.

 10. Intencje mszalne.

 11. Zachęcam do lektury numerów prasy katolickiej: Gość Niedzielny, i Gazeta Ewangelizacyjna Dobre Nowiny

 12. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

       Zapowiedzi przedmałżeńskie: Gabriel Krynicki (zam.: Wrocław)

                                                           Renata Dominików (zam. Wrocław) -Zapowiedź I

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
03 października 2021

 

XXVII Niedziela Zwykła 2021