DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 02 PAŻDZIERNIKA 2022 r.

ŚW. JERZEGO w DŁUGOPOLU DOLNYM

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennym październikowym nabożeństwie odprawianym w o godz. 16:30 w naszych kościołach i kaplicy, a w niedzielę co tydzień według grafiku o tej samej godzinie, dzisiaj w kościele w Ponikwie, a za tydzień w Długopolu Dolnym, za dwa tygodnie w Długopolu Zdroju.

2. Od 1 października Msze Św. wieczorne o godz: 17:00, według grafiku jesienno-zimowego. Ze względu na przygotowania do bierzmowania w tym tygodniu wyjątkowo dwie zmiany: w poniedziałek msza i nabożeństwo w Długopolu Zdroju; w środę w Długopolu Dolnym.

3. W środę w Długopolu Dolnym o godz. 17:00 Uroczystośc Sakramentu Bierzmownia pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza Diecezji Świdnickiej Marka Mendyka. Na mszy świętej będą poświęcone przez ks. bpa i wręczone różańce dla dzieci komunijnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca ze szczególną modlitwą do Św. Józefa w kościele w Ponikwie. Tego dnia jest wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. Po mszy św. błogosławieństwo zwierząt przed kościołem.

Pierwszy piątek miesiąca , tego dnia przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada ,             7 października. Zapraszam na wspólnotową modlitwę do kaplicy.
    Przyszła niedziela to kolejna Niedziela Papieska ze zbiórką pieniężną na fundusz stypendialny
  5. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY , GOŚĆ NIEDZIELNY EXTRA – poświęcony Św. Siostrze Faustynie Kowalskiej oraz OSSERVATORE ROMANO i gazeta ewangelizacyjna :DOBRE NOWINY

6. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w czwartek od 18:30 do 19:00.

7. Bóg zapłać wszystkim osobom zatroskanym o wygląd i porządek w naszych kościołach i kaplicy.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

02 października 2022

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022