DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 26 września 2021 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

2. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

3. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszych kościołach i kaplicy będziemy odprawiali o godz. 16:30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

4. Od 1 października Msze Św. wieczorne o godz: 17:00.

5. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w tygodniu w kaplicy będzie od godz. 15:30 do godz: 16:30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornej Mszy Świętej.

6. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia. To także pierwsza sobota miesiąca z mszą wynagradzającą N.S. N.M.P. w kaplicy w Długopolu Zdroju o godz.09:00.

7. Przyszła Niedziela jest adoracyjna z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, zmianą tajemnic różańcowych i Nabożeństwem Różańcowym w Długopolu Dolnym o godz. 16:30. Podczas nabożeństwa nastąpi poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom komunijnym. Obecność dzieci i rodziców obowiązkowa.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Stanisława Stawarza ( pogrzeb odbył się w Porębie) i śp.+ Adama Chyłę ( planowany jest pogrzeb we wtorek w Długopolu Dolnym) - parafian z Długopola Zdroju. Wieczny odpoczynek… Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapewnienie modlitwy.

9. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub mailowo, z zachowaniem zasad sanitarnych ).

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny , Mały Gość Niedzielny i Dobre Nowiny

26 września 2021

XXVI Niedziela Zwykła 2021