DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 25 WRZEŚNIA 2022 r.

ŚW. JERZEGO w DŁUGOPOLU DOLNYM

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

3. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 16:30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

5. Od 1 października Msze Św. wieczorne o godz: 17:00, według grafiku jesienno-zimowego.W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca z mszą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP w Długopolu Zdroju o godz. 09:00.

6. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Genowefę Pieczączyk z Długopola Dolnego – parafiankę i wieloletnią Zelatorkę Róży Różańcowej w Długopolu Dolnym. Rodzinie składamy wyrazy głebokiego wspólczucia i zapewnienie trwania na modlitwie. Wieczny odpoczynek…

8. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY i OSSERVATORE ROMANO i Mały Gość Niedzielny.

9. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od 19:30 do 20:00.

10. Bóg zapłać wszystkim osobom zatroskanym o wygląd i porządek w naszych kościołach i kaplicy.

11. Za 10 dni w naszej parafii uroczystość bierzmowania. Trwajmy w modlitwie za młodzież i księdza biskupa

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

25 września 2022

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 2022