DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 19 września 2021 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

                             DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU

 

  1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

  2. W środę przypada comiesięczny Dzień Św. Szarbela, a w czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. W te dni chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi, udzielającym się w posłudze hospicyjnej i modlić się za chorych i w trudnych sprawach.

  3. W sobotę 2 X br. w Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie odbędzie się doroczna Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca. Chcemy i my się tam wybrać autokarem. Rozpoczynamy zapisy u Róż Różańcowych członków, członkinie i chętnych.

  4. W ramach ostatniego Tygodnia Wychowania odbyły się spotkania w poszczególnych grupach wiekowych z dziećmi i rodzicami. Dziękuję tym rodzicom i opiekunom za wielkie zaangażowanie w proces kształtowania wiary swoich dzieci i jednocześnie ubolewam wobec tych rodzin, które nie podjęły kontaktu z duszpasterzem; ufając w głęboką refleksję w sercach tych , którzy nie są zatroskani o właściwy progres wiary.

  5. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane i pomoc w utrzymaniu i upiększaniu naszych świątyń i kaplicy.

  6. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub mailowo, z zachowaniem zasad sanitarnych ).

  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny

 

 

 

 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
19 września 2021

 

XXV Niedziela Zwykła 2021