DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 18 WRZEŚNIA 2022 r.

ŚW. JERZEGO w DŁUGOPOLU DOLNYM

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne (kolekta mszalna). Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

2. Już od soboty pod moją nieobecność obowiązki duszpasterskie do 24 września podejmiuje w parafii dobrze znany parafianom Ojciec Leon Bernat (Misjonarz Świetej Rodziny , któremu składam podziękowanie za zastępstwo w obowiązkach duszpasterskich).

w sprawach losowych można się kontaktować z Ojcem Leonem po numerem telefonu:

( 500 - 038 – 983 )

1. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny. Zbieramy do skarbonki środki pieniężne na RADIO RODZINA

2. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

3. W czwartek, 22 września, obchodzimy comiesięczny Dzień Św. Szarbela ze szczególną modlitwą za chorych i w najtrudniejszych sprawach. Na koniec mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.

5. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

6. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY i OSSERVATORE ROMANO

7. Kancelaria Parafialna nie będzie czynna w tym tygodniu .

8. Bóg zapłać wszystkim osobom zatroskanym o wygląd i porządek w naszych kościołach i kaplicy.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

18 września 2022

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 2022