DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 16 PAŻDZIERNIKA 2022 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO w DŁUGOPOLU DOLNYM

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

DZIEŃ PAPIESKI

 

 1. Dziś obchodzimy XXII Dzień Papieski zatytułowany: Blask Prawdy. Po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na stypendia dla szczególnie utalentowanej młodzieży.

 2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej O GODZ. 16:30. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Dzisiejsza Niedziela z Nabożeństwem Różańcowym w DŁUGOPOLU ZDROJU o godz. 16:30 przed wystawionym N.S.

 3. We wtorek wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

 4. W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w dniu 19 października (środa). W sobotę 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II i obchodzimy comiesięczny Dzień Św. Szarbela ze szczególną modlitwą za chorych.

 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przeprowadzimy zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

 6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Już dzisiaj proszę o uporządkowanie i przyozdobienie grobów naszych bliskich. Proszę też o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi, i zachowanie porządku na parafialnych cmentarzach.

 7. W tygodniu msze św. wieczorne o godz: 17:00 w naszych kościołach i kaplicy (wg grafiku) Charakter mszy św. w przeważającej części recytowany.

 8. Od przyszłej niedzieli będą wyłożone karty wypominkowe.

 9. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY , i gazeta ewangelizacyjna :DOBRE NOWINY

 10. Kancelaria Parafialna czynna w tygodniu we wtorek i czwartek od 18:30 do 19:00.

 11. Trwają zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 24 października.

 12. Istnieje możliwość wyjazdu własnym środkiem lokomocji do kina w Kłodzku na pierwszy kinowy film o fenomenie Medjugorje. Projekcja 27 października (czwartek) godz. 19:30. Bilet grupowy: 14 zł. Na osobę. Zapisy w tygodniu, telefonicznie i mailowo.

 13. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę. Bóg zapłać.

 14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku, błogosławionego tygodnia w opiece Matki Najświętszej.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

                                                                                                    

                                                                                                                                                  

 

16 października 2022

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 2022