DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 12 września 2021 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

BEATYFIKACYJNA

 1. Słowo Boże zachęciło nas do szczególnej troski o wzajemne relacje z bliźnimi oraz wychowanie młodego pokolenia. Pielęgnujmy wiarę żywą opartą na słowach Zbawiciela: kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je. Dzięki takiej postawie możemy dziś radować się z beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej, Prymasa Tysiąclecia – apostoła Polski i apostołki osób szczególnie potrzebujących doświadczenia Bożej miłości. Ta uroczystość niech nam pozwoli na nowo zaufać Miłosiernemu Zbawicielowi. Warto bowiem dbać o nieskazitelność swojej duszy i serca oraz godne i ofiarne relacje z bliźnimi.

 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się się XI Tydzień Wychowania pod hasłem:

  W Blasku Ojcostwa ” . W ramach tego tygodnia odbędą się spotkania dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów.

  poniedziałek (godz.17:00) : kościół Długopole Dolne - klasy: II, III, IV

  środa (godz.17:00) : kaplica Długopole Zdrój - klasy: V i VI

  sobota (godz.10:00) : kaplica Długopole Zdrój – klasy VII, VIII , młodzież szkół średnich niebierzmowana

  niedziela (msza święta godz.12:00) : kościół Długopole Dolne – klasa I i przedszkole (poświęcenie przyborów szkolnych)

 3. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w środę wspomnienie NMP Bolesnej, natomiast w sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. Zachęcam do pełnego udziału we Mszy św. w ciągu tygodnia czy też spontanicznego nawiedzenia Kościoła i chwilę adoracji Pan Jezusa. Choć nie mamy obowiązku uczestniczenia we Mszy św. codziennie, to jednak warto znaleźć czas – choć raz w miesiącu – na wyjątkowe spotkanie w Chrystusem, który przez Eucharystię buduje Kościół domowy – czyli szczęśliwą rodzinę. Nie mam wątpliwości, że każdemu z nas zależy na szczęściu członków własnej rodziny.

 4. W piątek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w

1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

 

 1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane i pomoc w utrzymaniu i upiększaniu naszych światyń i kaplicy.

 2. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub mailowo, z zachowaniem zasad sanitarnych ).

 3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj , Gazeta Ewangelizacyjna DOBRE NOWINY

 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
12 września 2021

 

XXIV Niedziela Zwykła 2021