DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 12 września 2021 r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

BEATYFIKACYJNA

1. Słowo Boże zachęciło nas do szczególnej troski o wzajemne relacje z bliźnimi oraz wychowanie młodego pokolenia. Pielęgnujmy wiarę żywą opartą na słowach Zbawiciela: kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je. Dzięki takiej postawie możemy dziś radować się z beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej, Prymasa Tysiąclecia – apostoła Polski i apostołki osób szczególnie potrzebujących doświadczenia Bożej miłości. Ta uroczystość niech nam pozwoli na nowo zaufać Miłosiernemu Zbawicielowi. Warto bowiem dbać o nieskazitelność swojej duszy i serca oraz godne i ofiarne relacje z bliźnimi.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się się XI Tydzień Wychowania pod hasłem:

W Blasku Ojcostwa ” . W ramach tego tygodnia odbędą się spotkania dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów.

poniedziałek (godz.17:00) : kościół Długopole Dolne - klasy: II, III, IV

środa (godz.17:00) : kaplica Długopole Zdrój - klasy: V i VI

sobota (godz.10:00) : kaplica Długopole Zdrój – klasy VII, VIII , młodzież szkół średnich niebierzmowana

niedziela (msza święta godz.12:00) : kościół Długopole Dolne – klasa I i przedszkole (poświęcenie przyborów szkolnych)

3. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w środę wspomnienie NMP Bolesnej, natomiast w sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. Zachęcam do pełnego udziału we Mszy św. w ciągu tygodnia czy też spontanicznego nawiedzenia Kościoła i chwilę adoracji Pan Jezusa. Choć nie mamy obowiązku uczestniczenia we Mszy św. codziennie, to jednak warto znaleźć czas – choć raz w miesiącu – na wyjątkowe spotkanie w Chrystusem, który przez Eucharystię buduje Kościół domowy – czyli szczęśliwą rodzinę. Nie mam wątpliwości, że każdemu z nas zależy na szczęściu członków własnej rodziny.

4. W piątek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w

1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane i pomoc w utrzymaniu i upiększaniu naszych światyń i kaplicy.

2. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub mailowo, z zachowaniem zasad sanitarnych ).

3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj , Gazeta Ewangelizacyjna DOBRE NOWINY

12 września 2021

XXIV Niedziela Zwykła 2021