DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 11 WRZEŚNIA 2022 r.

ŚW. JERZEGO w DŁUGOPOLU DOLNYM

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

XII Tydzień Wychowania

1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce XII Tydzień Wychowania (w dniach 11-17 września) pod hasłem „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6). Ma to być czas, w którym zwracamy uwagę na znaczenie wychowania, a także modlimy się za rodziców, nauczycieli i wychowawców, a wśród nich za katechetów, duszpasterzy.

2. We wtorek w Ponikwie na zakończenie mszy świętej z racji przypadającego dnia fatimskiego odmówimy dziesiątkę różańca świętego i zaśpiewamy uroczystą pieśń maryjną.

3. Rada Konferencji Episkopatów Europy wystąpiła z inicjatywą Dnia Modlitw za Ukrainę, który będzie miał miejscew środę 14 września br. w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jego celem jest pomoc duchowa dla walczących o niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. Przed mszą świętą nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy a zakończenie mszy przy wystawionym do adoracji Najświętszym Sakramencie.

4. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

5. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny módlmy się za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

6. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.

7. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY . W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto zwrócić uwagę na dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym, jak nauczy dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata. oraz gazeta ewangelizacyjna DOBRE NOWINY.

8. Już od soboty pod moją nieobecność obowiązki duszpasterskie do 24 września podejmie dobrze znany parafianom Ojciec Leon Bernat (Misjonarz Świetej Rodziny ). Na msze odprawiane przez Ojca Leona stypendia mszalne proszę przekazać ks.proboszczowi.

9. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym. Ze względu na trwający egzamin do bierzmowania proszę o cierpliwość gdybym trochę się spóźnił.

10. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

11. Bóg zapłać wszystkim osobom zatroskanym o wygląd i porządek w naszych kościołach i kaplicy.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

11 września 2022

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 2022