DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 05 września 2021 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 16:30 w Długopolu Dolnym. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

  3. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. Dnia Solidarności z Afgańczykami, Biskup Świdnicki zarządził na dzisiejszą niedzielę zbiórkę ofiar do puszek połączoną z doroczną zbiórką na rzecz CARITAS DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ.

  4. We wtorek w Ponikwie comiesięczne nabożeństwo do Św. Józefa Przeczystego Oblubieńca NMP.

  5. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

  6. 12 września w Warszawie o godz. 12:00 odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Marii Czackiej. Z racji beatyfikacji jest do nabycia GOŚĆ NIEDZIELNY EXTRA - (PRAWIE 100 STRON) poświęcony w/w postaciom w cenie 10 zł.

  7. Już w kolejną niedzielę rozpocznie się XI Tydzień Wychowania (od 12 do 18 września) pod hasłem: „ W Blasku Ojcostwa ” . Odbędą się spotkania dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów. Informacje szczegółowe wkrótce.

  8. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane ostatnio i pomoc w utrzymaniu i upiększaniu naszych świątyń i kaplicy.

  9. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub mailowo, z zachowaniem zasad sanitarnych ).

  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny Gazeta Ewangelizacyjna DOBRE NOWINY

 

 

 

 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
 
05 września 2021

 

XXIII Niedziela Zwykła 2021