DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 04 WRZEŚNIA 2022 r.

ŚW. JERZEGO w DŁUGOPOLU DOLNYM

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jedynie ten, kto kocha naprawdę, potrafi wybierać drogę, którą jest mądrość krzyża. Prośmy Boga w tej Eucharystii, aby uwolnił nasze serca od nieuporządkowanych przywiązań i pomógł nam całkowicie przylgnąć do Ewangelii.

2. W dzisiejszą niedzielę w Rzymie zostaje ogłoszony błogosławionym papież Jan Paweł I – poprzednik św. Jana Pawła II, nazywany papieżem uśmiechu, który zmarł po 33 dniach swego pontyfikatu.

3. Dzisiaj,na zakończenie Mszy Św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Długopolu Dolnym poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

4. Już w tym tygodniu przeprowadzimy spotkania katechezy sakramentalnej: w poniedziałek (05 września) – w kościele w Długopolu Dolnym o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ich rodziców i prawnych opiekunów – obecność obowiązkowa (za miesiąc bierzmowanie)                                                                                                                                                                                                         w środę (07 września) – w kaplicy w Długopolu Zdroju o godz. 19:15 – spotkanie dzieci , rodziców i prawnych opiekunów przygotowujących się do pierwszej komunii św. - obecność obowiązkowa ( za miesiąc ks. biskup poświęci i wręczy różańce dzieciom)                                           w piątek ( 09 września) – w kaplicy w Długopolu Zdroju o godz. 19:00 - spotkanie dzieci rocznicowych, rodziców i opiekunów - obecność obowiązkowa (nadzór pierwszopiątkowy).

5. W pierwszy wtorek miesiąca w Ponikwie o godz. 18:00 będzie odprawiona msza św. ze szczególnym nabożeństwem do Przeczystego Serca Oblubieńca NMP -Św. Józefa.

6. W czwartek (8.09), ze względu na święto Narodzenia NMP, zwane Matki Bożej Siewnej na zakończenie Mszy św. w Długopolu Zdroju, pobłogosławione zostanie ziarno siewne i nasiona. Dziękuję wszystkim, którzy podtrzymują tą piękną polską tradycję.

7. W przyszłą niedzielę w Długopolu Dolnym na mszy św. o godz. 12:00 dziękować będziemy Panu Bogu za tegoroczne plony połączone z prośbą do Najświętszej Maryi Panny o dobry zasiew.

8. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY i DOBRE NOWINY

9. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

10. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

11. Bóg zapłać wszystkim osobom zatroskanym o wygląd i porządek w naszych kościołach i kaplicy.

12. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

04 września 2022

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022