DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 29 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Jesteśmy ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

 2. Od 6 sierpnia do 8 września trwają rekolekcje internetowe przed Beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcam do zajrzenia na stronę beatyfikacja33.pl. II Edycja rekolekcji od 19 września do 22 października.

 3. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

 4. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

 5. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolno-katechetycznym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w kościele parafialnym w Długopolu Dolnym o godz. 08:00. Serdecznie zapraszam.

 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Okazja do spowiedzi św. w kaplicy w Długopolu Zdroju od godz. 17:00 do mszy św.

 7. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź Św. od godz: 17:00 do godz: 17:45. Od godz: 17:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornej Mszy Świętej.

 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca; adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 16:30 w Długopolu Dolnym. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

 9. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane ostatnio i pomoc w utrzymaniu i upiększaniu naszych światyń i kaplicy.

 10. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub mailowo, z zachowaniem zasad sanitarnych ).

 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Gazeta Ewangelizacyjna DOBRE NOWINY

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

 

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
 
29 sierpnia 2021

 

XXII Niedziela Zwykła 2021