DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 28 SIERPNIA 2022 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO w DŁUGOPOLU DOLNYM

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

 2. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolno-katechetycznym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w kościele parafialnym w Długopolu Dolnym o godz. 07:50. Następnie o godz. 9:00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej.
  Dojazdy gminne rano:
  Ponikwa - 7:20 ; Poręba -7:10 ; odjazd ok. g. 10.00

  Pani Dyrektor szkoły Iwona Czerwik

 3. W czwartek ( 01 września) będziemy obchodzić 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o pokoju w świecie, który na naszych oczach jest zagrożony, a pokój nie jest sprawą oczywistą.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu przed mszą świętą w Długopolu Zdroju z okazją do spowiedzi św od godz. 17:00 do 17:50, w pierwszą sobotę msza o godz. 09:00 wynagradzająca N.S. NMP.

 5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca ze zmianą tajemnic różańcowych. Po mszy św. w Długopolu Dolnym poświęcenie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Nabożeństwo adoracyjne z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 16:30 w kaplicy w Długopolu Zdroju.

 6. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY i DOBRE NOWINY

 7. Proszę tych kandydatów , którzy się jeszcze nie zgłosili ;ich rodziców bądź prawnych opiekunów o zgłaszanie się w tygodniu celem przeprowadzenia egzaminu.

 8. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

 9. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

 10. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane ostatnio i pomoc w utrzymaniu i upiększaniu naszych świątyń i kaplicy.

 11. W tygodniu odszedł do wieczności śp. + Mieczysław Garncarz; parafianin z Długopola Zdroju , wieloletni członek Rady Parafialnej bardzo oddany w sprawach parafii. Pogrzeb będzie poprowadzony w Długopolu Dolnym w środę 31 sierpnia. O godz. 13:00 msza święta pogrzebowa. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia i zapewnienie modlitwy. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom, parafianom, kuracjuszom i gościom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

                                                                                                    

                                                                                                                                                  

 

28 sierpnia 2022

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022