DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 22 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

MIESIĄC TRZEŹWOŚCI

NAJŚWIĘTSZEJ MARYJI PANNY KRÓLOWEJ

 1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dożynki W Ponikwie o godz. 10:30, czyli dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi: Dziękuję wszystkim rolnikom, ludziom roli za poświęcenie i trud, aby na naszym polskim stole nie zabrakło powszedniego chleba i żywności.

 3. Wszystkich nowych mieszkańców, którzy na terenie parafii Długopole Dolne zamieszkują min. 3 miesiące lub więcej, a nie są wpisani do tzw. Kartoteki Parafialnej, uprzejmie proszę o dokonanie takiej adnotacji w biurze parafialnym.
  Przynależność do parafii zależy od „zamieszkania”, czyli faktycznego przebywania na terenie danej parafii, a nie od „zameldowania”. Przypisanie do konkretnej parafii umożliwia m.in. pobieranie wszelkich dokumentów i zgód.

 4. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka

 5. W środę o 17:45 nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy w kaplicy w Długopolu Zdroju.

 6. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msza Święta tego dnia o godz. 18:00 w Długopolu Zdroju.

 7. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność. Na rzecz nowych świątyń w diecezji zebrano łącznie w naszej parafii: 342 zł.

 8. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub mailowo, z zachowaniem zasad sanitarnych ).

 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny.

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
 
22 sierpnia 2021

 

XXI Niedziela Zwykła 2021