DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 21 SIERPNIA 2022 r.

ŚW. JERZEGO w DŁUGOPOLU DOLNYM

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

MIESIĄC TRZEŹWOŚCI

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim. Msza o godz. 18:00 w Długopolu Dolnym z adoracją Najświętszego Sakramentu z racji comiesięcznego Dnia Św. Szarbela ze szczególną modlitwą za chorych i w sprawach trudnych.

3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

4. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Msza w Długopolu Zdroju o godz. 18:00 z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich.
  5. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY.

6. Już wkrótce zakończą się piękne wakacje. Zbliża się pażdziernikowy termin bierzmownia. Proszę kandydatów i ich rodziców bądź prawnych opiekunów o zgłaszanie się w tygodniu celem przeprowadzenia egzaminu. Dotychczas tylko jedna osoba się zgłosiła.

7. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

8. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

9. Składam podziękowania za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za wszystkie przejawy dobroci i serdeczności i prace wykonywane w parafii i przekazywane kwiaty.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom, parafianom, kuracjuszom i gościom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

21 sierpnia 2022

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 2022