DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 21 SIERPNIA 2022 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO w DŁUGOPOLU DOLNYM

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

MIESIĄC TRZEŹWOŚCI

 

 1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

 2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim. Msza o godz. 18:00 w Długopolu Dolnym z adoracją Najświętszego Sakramentu z racji comiesięcznego Dnia Św. Szarbela ze szczególną modlitwą za chorych i w sprawach trudnych.

 3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

 4. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

  Msza w Długopolu Zdroju o godz. 18:00 z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich.
 5. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY.

 6. Już wkrótce zakończą się piękne wakacje. Zbliża się pażdziernikowy termin bierzmownia. Proszę kandydatów i ich rodziców bądź prawnych opiekunów o zgłaszanie się w tygodniu celem przeprowadzenia egzaminu. Dotychczas tylko jedna osoba się zgłosiła.

 7. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

 8. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

 9. Składam podziękowania za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za wszystkie przejawy dobroci i serdeczności i prace wykonywane w parafii i przekazywane kwiaty.

 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom, parafianom, kuracjuszom i gościom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

                                                                                                    

                                                                                                                                                  

 

21 sierpnia 2022

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 2022