DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 15 sierpnia 2021 r.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

MIESIĄC TRZEŹWOŚCI

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

1. Chrystus Pan uświadamia nam, że kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Maryja Wniebowzięta prowadzi nas do Domu Ojca. Dlatego dzisiaj w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podczas Mszy św. poświęciliśmy przyniesione przez Parafian i Gości bukiety ziół, kwiatów i owoców oraz tradycyjne wianki. Prośmy pokornie, aby w ciągu roku nikomu nie zabrakło zdrowia i obfitości pokarmów przez wstawiennictwo Pani Wniebowziętej. Zgodnie z wolą Ks. Biskupa Ordynariusza ofiary złożone do puszki przeznaczone są na budowę kościołów i obiektów sakralnych w Diecezji Świdnickiej.

2. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

3. W środę o 17:45 nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy w kaplicy w Długopolu Zdroju

4. Przyszła niedziela to 22 dzień miesiąca, comiesięczny Dzień Św. Szarbela , ale przede wszystkim wspomnienie NMP Królowej. To właśnie wydarzenie ukoronowania Maryi wspominamy w piątej tajemnicy chwalebnej różańca, a we wspomnienie dokonujemy aktu ponowienia poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub mailowo, z zachowaniem zasad sanitarnych ).

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny.

7. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia dzisiejszej uroczystości.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom, pielgrzymom i miłym gościom na nowy tydzień pracy i wakacyjnego wypoczynku życzymy: Szczęść Boże.

15 sierpnia 2021

XX Niedziela Zwykła-Uroczystośc Wniebowzięcia NMP