DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 06 SIERPNIA 2023 r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

1. Przemienienie Pańskie to nie tylko wspomnienie faktu historycznego. Daje nam ono wgląd w zamysł Boży, w przeznaczenie i powołanie,jakim zostaliśmy obdarzeni. Jest to zatem swego rodzaju zadanie wyznaczone dla uczniów.

2. Złożono w całej parafii 1095 na cele misyjne MIVA POLSKA.Bóg zapłać.

3. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

4. Już od soboty pod moją nieobecność obowiązki duszpasterskie do 12 sierpnia podejmuje w parafii dobrze znany parafianom                   Ojciec Leon Bernat (Misjonarz Świętej Rodziny , któremu składam podziękowanie za zastępstwo w obowiązkach duszpasterskich).                  w sprawach losowych można się kontaktować z Ojcem Leonem po numerem telefonu:

( 500 - 038 – 983 )

5. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych przed mszą świętą.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu za tydzień w kaplicy w Długopolu Zdroju z modlitwą różańcową w obchodzie Dnia Fatimskiego o

godz.16:30. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

7.Dziękuję za posprzątanie kościołów i kaplicy na dzisiejszą niedzielę.

8.Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY , L` OSSERVATORE ROMANO.

9.Kancelaria Parafialna nie będzie czynna w tym tygodniu.

10.Wszystkim mieszkańcom naszej parafii i odwiedzającym nas gościom i kuracjuszom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia, a

wyjeżdżającym na urlopy dobrego wypoczynku i bezpieczeństwa. Szczęść Boże! 0

06 sierpnia 2023