DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 01 sierpnia 2021 r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

MIESIĄC TRZEŹWOŚCI

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. Odpust na Marii Śnieżnej o godz. 13:00 w niedzielę pod przewodnictwem ks. Bpa Ignacego Deca.

3. O godz: 16:30 w Kościele Św. Józefa Robotnika w Ponikwie wystawienie Najświętszego Sakramentu z koronką do Miłosierdzia Bożego i z modlitwą za Ojczyznę w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

4. W wtorek jako pierwszy wtorek miesiąca w kościele w Ponikwie msza i nabożeństwo do do Przeczystego Serca Św. Józefa.

5. W środę, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona kapłanów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Weczorna msza święta poprzedzona od 17:00 do 18:00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracją. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej przez cały tydzień. w pierwszą sobotę miesiąca msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 09:00 w Długopolu Zdroju.

7. W ramach Dnia Solidarności z Poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i w Europie w naszej parafii zebrano: 570 zł . Bóg zapłać za pomoc.

8. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub mailowo, z zachowaniem zasad sanitarnych ).

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny.

10. Składam podziękowania za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za wszystkie przejawy dobroci i serdeczności i prace wykonywane w parafii i przekazywane kwiaty.

01 sierpnia 2021

XVIII Niedziela Zwykła