DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 31 LIPCA 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

 2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich.

 3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

 4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów.

 5. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 6. W pierwszy piątek: wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do Mszy św. wieczornej z okazją do spowiedzi św.

 7. Tym, którzy czują się odpowiedzialni za utrzymanie naszego kościoła i składają ofiary na tacę, do puszek, w kancelarii i na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać.

 8. Dziękuje za posprzątanie kościołów i kaplicy na dzisiejszą niedzielę.

 9. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: DOBRE NOWINY – GAZETA EWANGELIZACYJNA, GOŚĆ NIEDZIELNY , L` OSSERVATORE ROMANO.

 10. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

 11. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

 12. Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „W obronie chrześcijan”. Celem akcji jest wprowadzenie nowych zapisów prawnych chroniących wyznawców przed zakłócaniem Mszy i obrzędów, szyderstwem wypowiadanym pod adresem kościoła, profanacją miejsc lub symboli religijnych.

 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień. A korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

                                                                                                    

                                                                                                                                                  

 

31 lipca 2022

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022