DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 30 LIPCA 2023 r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. 1 sierpnia, przypada 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu w Ponikwie za przyczyną Św. Józefa

3. 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

4. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA : Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w kaplicy w Długopolu Zdroju od godz. 17:00 do godz: 17:45 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowywana w zaangażowaniu przez parafian od godz. 20:00 do 21:00 także z okazją do spowiedzi św.

6. Tym, którzy czują się odpowiedzialni za utrzymanie naszego kościoła i składają ofiary na tacę, do puszek, w kancelarii i na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziękuję za posprzątanie kościołów i kaplicy na dzisiejszą niedzielę.

8. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY , L` OSSERVATORE ROMANO.

9. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

10. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

11. Już od soboty (05 sierpnia) pod moją nieobecność obowiązki duszpasterskie do 12 sierpnia podejmuje w parafii dobrze znany parafianom Ojciec Leon Bernat (Misjonarz Świetej Rodziny , któremu składam podziękowanie za zastępstwo w obowiązkach duszpasterskich).

w sprawach losowych można się kontaktówać z Ojcem Leonem po numerem telefonu:

( 500 - 038 – 983 )

12. Zmiana tajemnic różańcowych nastąpi w drugą niedzielę sierpnia.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień. A korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

30 lipca 2023

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023