DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 25 lipca 2021 r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z POSZKODOWANYMI

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu.

2. W ramach Tygodnia Św. Krzysztofa w naszej parafii były zbierane środki przeznaczone na działalność MIVA Polska, czyli na potrzeby misji; zebrano łącznie: 1350 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Jutro, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Joachima i Anny, przeżywać będziemy dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i seniorom. Zachęcam do modlitwy za nasze babcie, dziadków i rodziców.

4. W ramach Dnia Solidarności z Poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i w Europie w naszej parafii razem z Caritas prowadzimy zbiórkę. Ofiary na pomoc poszkodowanym można składać do skarbonki. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc.

5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca ze zmianą tajemnic różańcowych i niedziela adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ponikwie o godz. 16:30.

Tego dnia na Górze Iglicznej w Sanktuarium Marii Śnieżnej – msza odpustowa o godz. 13:00 pod przewodnictwem ks. Bpa Ignacego Deca -seniora.
  6. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub mailowo, z zachowaniem zasad sanitarnych ).

7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Krzysztof Józef OLSZEWSKI (zam. Długopole Dolne) i

Janina Ludwika MĄKA (zam. Bańska Niżna) - Zapowiedź III - ostatnia

Marceli TOMCZYK (zam. Długopole Zdrój) i

Agata Joanna STOJANOWSKA (zam. Lubin) - Zapowiedź III - ostatnia

1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny.

2. Składam podziękowania za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za wszystkie przejawy dobroci i serdeczności i prace wykonywane w parafii i przekazywane kwiaty.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA P.W. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

25 lipca 2021