DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 24 LIPCA 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.
 2. Obchodzony jest również dzisiaj po raz drugi Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

 3. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

 4. 25 lipca będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej okazji jod soboty do soboty przez najbliższy tydzień po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy i będziemy trwali w obchodzie 23. Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa. Ewentualne ofiary zostaną przeznaczone na działalność MIVA Polska, czyli na potrzeby misji. Każdy otrzyma pamiątkowy obrazek. Jest też możliwość nabycia: breloków, smyczy, rybek ze sklepiku św. Krzysztofa z darem na MIVA POLSKA.

 5. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

 6. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: DOBRE NOWINY – GAZETA EWANGELIZACYJNA, GOŚĆ NIEDZIELNY , L` OSSERVATORE ROMANO.

 7. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

 8. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

 9. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za wszystkie prace wykonywane przy naszych kościołach i kaplicy.

 10. Zapowiedzi przedmałżeńskie:                                  Maciej Julian Schab (zam. Wrocław) i

                                                                                       Karolina Marta Jania (zam. Wrocławj) - Zapowiedź III- ostatnia

 

 1. Wszystkim Dobrodziejom i Przyjaciołom naszej parafii życzę pokoju i dobra. Dziękuję za wspólną modlitwę oraz każdą życzliwość duchową i materialną. Niech Chrystus Pan wylewa z swego Serca zdroje łask na Was i na Waszych bliskich.

   

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

                                                                                                    

                                                                                                                                                  

 

24 lipca 2022

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022