DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 18 lipca 2021 r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXII Ogólnopolski Tydzień Św.Krzysztofa

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

2. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.

3. W czwartek ( 22 dnia miesiąca) przypada comiesięczny Dzień Św. Szarbela ze szczególną modlitwą za chorych i w sprawach trudnych. Msza z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

4. Przez cały tydzień wspominać będziemy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. W tygodniu do piątku włącznie po mszy św. będą święcone pojazdy, kierowcy, podróżujący i wszelkie środki transportu. Ofiary zbierane zostaną przeznaczone na działalność MIVA Polska, czyli na potrzeby misji.

5. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub mailowo, z zachowaniem zasad sanitarnych ).

6. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Krzysztof Józef OLSZEWSKI (zam. Długopole Dolne) i

Janina Ludwika MĄKA (zam. Bańska Niżna) - Zapowiedź II

Marceli TOMCZYK (zam. Długopole Zdrój) i

Agata Joanna STOJANOWSKA (zam. Lubin) - Zapowiedź II

1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: gazeta ewangelizacyjna: DOBRE NOWINY, Gość Niedzielny.

2. Dziękuję za trud wkładany w bieżące utrzymywanie naszych świątyń.

3. W tygodniu poprowadziliśmy pogrzeb ś.p. + Andrzeja Koriat (l. 73)- mieszkańca Długopola Zdroju. Jutro w Długopolu Dolnym poprowadzimy pogrzeb ś.p. +Stanisława Kuchty (l. 86) -pochodzącego z Długopola Dolnego. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia i zapewnienie naszej modlitwy. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA P.W. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

18 lipca 2021