DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 17 LIPCA 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
 2. W piątek, 22 lipca, przypada Święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi. To także dzień comiesięczny Św. Szarbela ze szczególną modlitwą za chorych i w najtrudniejszych sprawach.

 3. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

 4. 25 lipca będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej okazji już w przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy i rozpoczniemy obchód 23. Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa. Ewentualne ofiary zostaną przeznaczone na działalność MIVA Polska, czyli na potrzeby misji. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

 5. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: DOBRE NOWINY – GAZETA EWANGELIZACYJNA,

  GOŚĆ NIEDZIELNY , L` OSSERVATORE ROMANO.
 6. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

 7. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

 8. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za wszystkie prace wykonywane przy naszych kościołach i kaplicy.   

 9.  Zapowiedzi przedmałżeńskie:                                                Maciej Julian Schab (zam. Wrocław) i

                                                                                                          Karolina Marta Jania (zam. Wrocławj)       Zapowiedź II

 

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom, wypoczywającym, kuracjuszom i turystom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

                                                                                                    

                                                                                                                                                  

 

17 lipca 2022

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 2022