DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 16 Lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś piętnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

  2. W sobotę, 22 lipca, przypada Święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi. To także dzień comiesięczny Św. Szarbela ze szczególną modlitwą za chorych i w najtrudniejszych sprawach.

  3. 25 lipca będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej okazji już w przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy i rozpoczniemy obchód 24. Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa. Ewentualne ofiary zostaną przeznaczone na działalność MIVA Polska, czyli na potrzeby misji. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

  4. Biskup Świdnicki Marek Mendyk zaprasza do udziału w XX Pielgrzymce na Jasną Górę.

  5. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

  6. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za wszystkie prace wykonywane przy naszych kościołach i kaplicy i cmentarzach.

  7. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

            8. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny- gazeta ewangelizacyjna

            9. Wszystkim jubilatom i solenizantom, wypoczywającym, kuracjuszom i turystom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki       

                Niepokalanej.

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 

                                                                                                                         

 

 

16 lipca 2023

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 2023