DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 11 lipca 2021 r.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

  2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

  3. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

  4. Dzisiaj w niedzielę przypada letni termin diecezjalnej wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Godzinna Adoracja rozpocznie się o godz. 16:30 w kościele w Długopolu Dolnym z okazją do spowiedzi świętej.

  5. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub mailowo, z zachowaniem zasad sanitarnych ).

  6. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Krzysztof Józef OLSZEWSKI (zam. Długopole Dolne) i

     Janina Ludwika MĄKA (zam. Bańska Niżna) - Zapowiedź I

 

Marceli TOMCZYK (zam. Długopole Zdrój) i

Agata Joanna STOJANOWSKA (zam. Lubin) - Zapowiedź I
 

  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: gazeta ewangelizacyjna: DOBRE NOWINY, Gość Niedzielny.

  2. Dziękuję za trud wkładany w bieżące utrzymywanie naszych świątyń.

  3. W następną niedzielę rozpocznie się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa z poświęceniem pojazdów. Plan będzie wywieszony.

  4. W tygodniu poprowadziliśmy pogrzeb ś.p. + Stefanii Tockiej (l. 72)- mieszkanki Ponikwy. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia i zapewnienie naszej modlitwy. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….

 

 


 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
 
11 lipca 2021

 

XV Niedziela Zwykła