DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 10 LIPCA 2022 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać więź ze Zbawicielem.

 2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora). Jest to także dzień Wieczystej Diecezjalnej Adoracji Najświętszego Sakramentu -termin letni dla naszej parafii.Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Miłosierdzia Bożego od godz. 17:00 do mszy wieczornej . Podczas adoracji okazja do spowiedzi świętej.

 3. Tego samego dnia ( 11 lipca) przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

 4. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

 5. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: DOBRE NOWINY – GAZETA EWANGELIZACYJNA,

  GOŚĆ NIEDZIELNY , L` OSSERVATORE ROMANO.
 6. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

 7. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

 8. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za wszystkie prace wykonywane przy naszych kościołach i kaplicy. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Kościelnego -Pana Jana Jeremienko, który po 18 latach posługi dla naszej wspólnoty przeprowadził się z małżonką w nowe miejsce.

  Zapowiedzi przedmałżeńskie: Maciej Julian Schab (zam. Wrocław) i 

      Karolina Marta Jania (zam. Wrocławj) - Zapowiedź I

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z uzdrowiska i z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
10 lipca 2022

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 2022