DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 10 LIPCA 2022 r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać więź ze Zbawicielem.

2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora). Jest to także dzień Wieczystej Diecezjalnej Adoracji Najświętszego Sakramentu -termin letni dla naszej parafii.Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Miłosierdzia Bożego od godz. 17:00 do mszy wieczornej . Podczas adoracji okazja do spowiedzi świętej.

3. Tego samego dnia ( 11 lipca) przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

4. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

5. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: DOBRE NOWINY – GAZETA EWANGELIZACYJNA,

GOŚĆ NIEDZIELNY , L` OSSERVATORE ROMANO.
  6. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

7. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

8. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za wszystkie prace wykonywane przy naszych kościołach i kaplicy. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Kościelnego -Pana Jana Jeremienko, który po 18 latach posługi dla naszej wspólnoty przeprowadził się z małżonką w nowe miejsce.

Zapowiedzi przedmałżeńskie: Maciej Julian Schab (zam. Wrocław) i

Karolina Marta Jania (zam. Wrocławj) - Zapowiedź I

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z uzdrowiska i z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

10 lipca 2022

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 2022