DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 20 SIERPNIA 2023 r.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zgromadzeni na Eucharystii chcemy wołać słowami kobiety kananejskiej: „Ulituj się nade mną,

Panie, Synu Dawida!” Potrzebujemy Jezusa, który mocą swojego Ducha działa w głębi serc. Niech udział w Eucharystii umocni naszą wiarę i otworzy nas na przemieniające działanie łaski Boga .

2. We wtorek, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową,

ponieważ    jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną

dla  nas w Królestwie niebieskim. Msza o godz. 18:00 w Ponikwie z adoracją Najświętszego Sakramentu z racji comiesięcznego Dnia Św. Szarbela ze szczególną modlitwą za chorych i w sprawach trudnych.

3. W środę, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

4. W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza w Ponikwie o godz. 16:00 z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich i Dziękczynieniem Panu Bogu za zebrane plony podczas tegorocznych żniw, w naszej Parafii, a w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12:00. w Długopolu Dolnym także będziemy dziękować Bogu za Jego dary. Pamiętajmy, że za codzienny chleb powinien dziękować każdy człowiek, nie tylko rolnicy.

5. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP zebrano w parafii na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi w Słowenii łącznie: 800 zł i 80 groszuy

6. Dziękuję za posprzątanie kościołów i kaplicy na dzisiejszą niedzielę.

7 .Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY ,

8. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

9. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom, parafianom, kuracjuszom i gościom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani

20 sierpnia 2023

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 2023