DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 07 SIERPNIA 2022 r.

ŚW. JERZEGO w DŁUGOPOLU DOLNYM

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

MIESIĄC TRZEŹWOŚCI

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów. Odpust w niedzielę w Sanktuarium Marii Śnieżnej o godz. 13:00.

2. Jest to niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańca świętego. Nabożeństwo adoracyjne przed Najświętszym Sakramentem dzisiaj w Długopolu Dolnym o godz. 16:30. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

3. Składam podziękowania za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za wszystkie przejawy dobroci i serdeczności i prace wykonywane w parafii i przekazywane kwiaty.

4. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY , L` OSSERVATORE ROMANO.

5. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

6. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

7. W poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość odpustowa ku czci NMP Wniebowziętej. Msze Święte celebrowane według porządku niedzielnego zakończone będą błogosławieństwem ziół i kwiatów.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Barbara Budzyńska, l. 71. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia ; zmarłą Barbarę polećmy miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

9. Wszystkim przebywającym w naszej Parafii jak i udającym się na urlopy życzę szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku – regeneracji sił duchowych i fizycznych.

07 sierpnia 2022

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 2022