DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 09 Lipca 2023 r.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać więź ze Zbawicielem.

2. Diecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu (termin letni) w Ponikwie we wtorek od godz. 17:00 do mszy wieczornej. Podczas adoracji od godz. 17:00-17:50 okazja do spowiedzi św. Tego samego dnia wspominamy św. Benedykta -Patrona Europy, ( 11 lipca) przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa.

3. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

4. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za wszystkie prace wykonywane przy naszych kościołach i kaplicy i cmentarzach. Szczególne podziękowania kieruję do Pani Pauliny Cybura, która po 2 latach posługi organisty dla naszej wspólnoty opuszcza naszą parafię. Pani Paulina podjęła drogę realizacji jako organisty w szerszym zakresie poza diecezją świdnicką. Gdyby nie te okoliczności z pewnością współpraca nasza by przebiegała nadal na wysokim poziomie kultury muzycznej. Bóg zapłać i życzymy opieki Bożej za przyczyną św. Cecylii -patronki muzyki kościelnej. Jednocześnie w naszej wspólnocie oficjalnie witamy Pana Piotra Kulczaka -naszego parafianina , który podjął posługę organisty w naszej parafii. Także Pana Piotra otaczamy modlitwą za wstawiennictwem Św.Cecylii.

5. Podaję do wiadomości ,że Parafia Długopole Dolne podjęła kroki celem dokonania inwentaryzacji elektronicznej cmentarzy parafialnych w Długopolu Dolnym i Ponikwie. Proces będzie trwać kilka miesięcy. O przebiegu prac będę informował na bieżąco.

6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Maria Bieda (zamieszkała we Włodowicach) i

Tomasz Ściepuro (zamieszkały w Ponikwie). Zapowiedź III- ostatnia.
  7. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

8. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny- gazeta ewangelizacyjna

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności w wieku 83 lat nasz parafianin i mieszkaniec Długopola Zdroju śp.: + KAROL KRUCZEK .

Pogrzeb się już odbył. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia i zapewnienie naszej modlitwy:

wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie...

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki

Matki Najświętszej, a korzystającym z uzdrowiska i z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz

duchowych.

09 lipca 2023