DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 04 lipca 2021 r.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

3. We wtorek w kościele filialnym Św. Józefa Robotnika w Ponikwie o godz. 18:00 comiesięczna msza św. do Św.Józefa -Przeczystego Serca Oblubieńca NMP z nabożeństwem.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. W dzisiejszą niedzielę adoracyjną : Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa w kaplicy w Długopolu Zdroju o godz. 16:30. Przed adoracją okazja do spowiedzi świętej.

6. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub mailowo, z zachowaniem zasad sanitarnych ).

7. Za tydzień (dokładnie w niedzielę) przypada letni termin diecezjalnej wieczystej adoracji Najświetszego Sakramentu. Godzinna Adoracja rozpocznie się o godz. 16:30 w kościele w Długopolu Dolnym z okazją do spowiedzi świętej.

8. Dziękuję za trud wkładany w bieżące utrzymywanie naszych świątyń.

9. W tygodniu poprowadziliśmy pogrzeb ś.p. + Sławomira Tomasza Ciejki (l. 36)- mieszkańca Ponikwy. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia i zapewnienie naszej modlitwy. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: gazeta ewangelizacyjna: DOBRE NOWINY, Gość Niedzielny.

04 lipca 2021

XIV Niedziela Zwykła