DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 03 LIPCA 2022 r.

XIVNIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowali tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. W dzisiejszą niedzielę adoracyjną : Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa w kościele Św.Józefa Robotnika w Ponikwie o godz. 16:30. Przed adoracją okazja do spowiedzi świętej.

3. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

4. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca ze szczególną modlitwą o nowe liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. Bardzo proszę rodziców i opiekunów dzieci komunijnych o pilnowanie pierwszych piątków miesiąca.

6. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

7. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

8. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za wszystkie prace wykonywane przy naszych kościołach i kaplicy. Podziękowania dla nowożeńców za kwiaty do kościoła parafialnego.

9. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: DOBRE NOWINY – GAZETA EWANGELIZACYJNA,

1. GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY, L` OSSERVATORE ROMANO

10. Biskup Świdnicki , Marek Mendyk serdecznie zaprasza na kolejną, już XIX PIESZĄ PIELGRZYMKĘ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ, w dniach od 1-8 sierpnia 2022r.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom; wyjeżdżającym na urlopy i wakacje i odpoczywającym pośród nas życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej oraz dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

03 lipca 2022

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 2022