DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 03 LIPCA 2022 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

XIVNIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowali tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

 2. W dzisiejszą niedzielę adoracyjną : Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa w kościele Św.Józefa Robotnika w Ponikwie o godz. 16:30. Przed adoracją okazja do spowiedzi świętej.

 3. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

 4. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca ze szczególną modlitwą o nowe liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 5. Bardzo proszę rodziców i opiekunów dzieci komunijnych o pilnowanie pierwszych piątków miesiąca.

 6. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

 7. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

 8. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za wszystkie prace wykonywane przy naszych kościołach i kaplicy. Podziękowania dla nowożeńców za kwiaty do kościoła parafialnego.

 9. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: DOBRE NOWINY – GAZETA EWANGELIZACYJNA,

  1. GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY, L` OSSERVATORE ROMANO

 10. Biskup Świdnicki , Marek Mendyk serdecznie zaprasza na kolejną, już XIX PIESZĄ PIELGRZYMKĘ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ, w dniach od 1-8 sierpnia 2022r.

 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom; wyjeżdżającym na urlopy i wakacje i odpoczywającym pośród nas życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej oraz dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

   

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
03 lipca 2022

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 2022