DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 02 Lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ponikwie o godz. 16:30 i koronką do Miłosierdzia Bożego. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

  3. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła – Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.

  5. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA : Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w kaplicy w Długopolu Zdroju od godz. 17:00 do godz: 17:45 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowywana w zaangażowaniu przez parafian od godz. 21:00 do 22:00 także z okazją do spowiedzi św.

  6. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

  7. Zebrano na utrzymanie nuncjatury apostolskiej w Polsce: 149 i 43 grosze. Bóg zapłać.

  8. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń i kaplicy i za wszystkie prace porządkowe przy kościołach, kaplicy i na cmentarzach.

  9. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Maria Bieda (zamieszkała we Włodowicach) i Tomasz Ściepuro (zamieszkały w Ponikwie). Zapowiedź II.

  10.  Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

           11. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny- gazeta ewangelizacyjna

 12. Wszystkim przeżywającym wakacje i urlopy życzę udanego, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. NIECHAJ PAN BŁOGOSŁAWI !

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 

                                                                                                                         

 

 

02 lipca 2023

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023