DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 27 czerwca 2021 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

 2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszam na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe po Mszy Św.

 3. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku. Msza Św. o godz: 18:00. Tradycyjnie (we wtorek i środę) zbierana będzie ofiara na działalność Stolicy Apostolskiej.

 4. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny przed Mszą Św. 0 17:45 w kaplicy w Długopolu Zdroju.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej z adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do godz: 17:45 z litanią do Serca Pana Jezusa.

 6. W sobotę, o godz: 09:00 msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z racji I soboty miesiąca poprzedzona śpiewem godzinek.

 7. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych

 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 9. W dzisiejszą niedzielę ze śpiewaną litanią nabożeństwo czerwcowe w kościele w Ponikwie o godz. 16:30.

 10. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( W FORMIE ZDALNEJ TELEFONICZNEJ I mailowej, realnej z zachowaniem zasad sanitarnych.

 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: gazeta ewangelizacyjna: DOBRE NOWINY, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny


 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 

27 czerwca 2021

 

XIII Niedziela Zwykła