DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 26 CZERWCA 2022 r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga,

aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 16:30 w kaplicy w Długopolu Zdroju. Około godz. 16:00 okazja do spowiedzi świętej. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy po wieczornej Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msze Św. o godz: 18:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:45. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej przez cały tydzień według grafiku przed mszą św. , a w pierwszy piątek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w Długopolu Zdroju od godz. 17:00 do 17:50.

4. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca ze zmianą tajemnic różańcowych z adoracją Najświętszego Sakramentu w Ponikwie o godz. 16:30 i koronką do Miłosierdzia Bożego.

5. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

6. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

7. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za  sprzątanie kościołów.

8. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: DOBRE NOWINY – GAZETA EWANGELIZACYJNA,

GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY, L` OSSERVATORE ROMANO

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy

rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzę umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia

obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

26 czerwca 2022

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022