DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 25 Czerwca 2023 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwo czerwcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 16:30 w kościele w Długopolu Dolnym. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi świętej.

2. W tygodniu (do piątku) nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy po wieczornej Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

3. We wtorek, 27 czerwca przypada wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy, a w środę co tygodniowe wspomnienie Maryjne. Msze we wtorek i środę poprzedzone Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast w czwartek, 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza Św. o godz: 18:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. W sobotę msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 09:00 z wszystkimi warunkami; poprzedzona śpiewem godzinek.

5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca ze zmianą tajemnic różańcowych z adoracją Najświętszego Sakramentu w Ponikwie o godz. 16:30 i koronką do Miłosierdzia Bożego.

6. W całej naszej parafii w ramach pieniężnej akcji: ZBIÓRKA DLA AGATY SALAMON, zebrano: 1500 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto charytatywne Agatki. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

7. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

8. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń i kaplicy i za wszystkie prace porządkowe przy kościołach, kaplicy i na cmentarzach.

9. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Maria Bieda (zamieszkała we Włodowicach) i Tomasz Ściepuro (zamieszkały w Ponikwie). Zapowiedź I.

10.  Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

11. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny- gazeta ewangelizacyjna oraz Osservatorre Romano.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzę umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

25 czerwca 2023

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023