XII Niedziela Zwykła

20 czerwca 2021

DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 20 czerwca 2021 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. O godz. 13:00 w Sanktuarium NMP Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej odpust z udziałem ks. Bpa Adama Bałabucha.

2. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. We wtorek, 22 czerwca, przypada comiesięczny Dzień Św. Szarbela ze szczególną modlitwą za chorych i w trudnych sprawach.

4. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Mszę Świętą.

5. W czwartek, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu.

7. Intencje mszalne.

8. Składam podziękowania za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za wszystkie przejawy dobroci i serdeczności i prace wykonywane w parafii.

9. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: DOBRE NOWINY – GAZETA EWANGELIZACYJNA, GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY

10. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

"Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, biskupi z uznaniem przyjęli decyzję rządu o zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach i miejscach kultu oraz podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach". (z Komuniktatu z 389. zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski)
  11. W dzisiejszą niedzielę ze śpiewaną litanią nabożeństwo czerwcowe w kościele w Długopolu Dolnym o godz. 16:30.

12. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny przed Mszą Św. 0 17:45 w kaplicy w Długopolu Zdroju.

13. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( W FORMIE ZDALNEJ TELEFONICZNEJ I mailowej, realnej z zachowaniem zasad sanitarnych.

14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: gazeta ewangelizacyjna: DOBRE NOWINY, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny