DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 19 CZERWCA 2022 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. O godz. 13:00 w Sanktuarium NMP Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej odpust.

2. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 16:30 w kościele w Długopolu Dolnym z procesją eucharystyczną. Około godz. 16:00 okazja do spowiedzi świętej. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy po wieczornej Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

3. W poniedziałek w Oktawie Bożego Ciała na godz. 18:00 ma mszę św. W Długopolu Dolnym zapraszam dzieci, rodziców i opiekunów obecnej klasy drugiej szkoły podstawowej.

4. W środę, 22 czerwca, przypada comiesięczny Dzień Św. Szarbela ze szczególną modlitwą za chorych i w trudnych sprawach.

5. W czwartek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Tego dnia przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Mszę Świętą.

6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Uroczyste zakończenie roku 2021/2022 odbędzie się 24 czerwca w piątek.

godz. 7.50 - msza św. w Kościele Parafialnym w Długopolu Dolnym

godz. 9.00 - zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej, następnie rozdanie świadectw w klasach.

Odjazdy ok godz.10. 30

7.    W piątekprzypada także: UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.

Taki tytuł nosi kaplica mszalna w Długopolu Zdroju. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie

za swoich duszpasterzy. Zapraszam do udziału we mszy św. odpustowej o godz. 18:00. Na zakończenie mszy i Oktawy Bożego Ciała

poświęcimy wianki i wyruszymy z procesją eucharystyczną.

8.   Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza

godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

9.   Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

10. Jeszcze raz składam podziękowania za wszystkie ofiary składane na cele parafialne, za wszystkie dekoracje i prace wykonywane przy

Bożym Ciele i sprzątanie kościołów.

11. Zachęcam do do nabycia prasy katolickiej: DOBRE NOWINY – GAZETA EWANGELIZACYJNA, GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

12. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam

odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach i przebywającym kuracjuszom

życzę bezpiecznych i ubogacających dni.

19 czerwca 2022

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022