DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 18 Czerwca 2023 r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Boga i bliźniego.

2. Nabożeństwo czerwcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 16:30 w kaplicy w Długopolu Zdroju. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi świętej.

3. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy po wieczornej Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

4. Na Górze Iglicznej o godz. 13:00 Uroczystość 40-tej Rocznicy Koronacji Figury Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości z udziałem biskupów i zaproszonych gości.

5. W poniedziałek po mszy św. w Długopolu Dolnym o godz. 19:00 zapraszam dzieci, rodziców i opiekunów obecnej klasy drugiej szkoły podstawowej celem wyznaczenia terminu przyszłorocznej Pierwszej Komunii Św. Obecność obowiązkowa.

6. W czwartek przypada comiesięczny Dzień Św.Szarbela ze szczególną modlitwą za chorych i w najtrudniejszych sprawach.

7. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Uroczyste zakończenie roku 2022/2023 odbędzie się 23 czerwca w piątek.

godz. 7.50 - msza św. w Kościele Parafialnym w Długopolu Dolnym

godz. 9.00 - zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej,

Tego dnia przypada Dzień Ojca ; pamiętajmy o wszystkich Ojcach i Opiekunach w modlitwach za przyczyną Św. Józefa

8. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

9. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń i kaplicy.

10.  Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

11.  ZBIÓRKA DLA AGATY SALAMON

Według wcześniejszej zapowiedzi dzisiaj do puszki przeprowadzamy zbiórkę pieniężną na rzecz

3,5 letniej Agaty Salamon z Jaworzyny Śląskiej. Zebrane środki będą przeznaczone na dwuetapową

operację serca Agatki w Bostonie, koszt tych operacji wynosi 1 700 000 zł.

1.     12. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Dobre Nowiny- gazeta ewangelizacyjna.

13. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach i przebywającym kuracjuszom życzę bezpiecznych i ubogacających dni.

18 czerwca 2023

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 2023