XI Niedziela Zwykła

13 czerwca 2021

DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 13 czerwca 2021 r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Akt poświęcenia narodu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa miał miejsce w miniony piątek 11 czerwca. Podjęli go biskupi polscy w setną rocznicę pierwszego aktu poświęcenia. To wydarzenie o doniosłym znaczeniu. Akt taki był już kilkakrotnie podejmowany przez biskupów na przestrzeni minionych 100 lat, a działo się to w momentach szczególnie trudnych. Ufamy, że schronienie się w Sercu Jezusa przyniesie owoce w życiu tak poszczególnych osób, jak i w konsekwencji w życiu całego narodu.

2. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byliśmy, ile razy pobożnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, ile chwil poświęciliśmy na cichą adorację i rozmowę z Bogiem? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Św. i Nabożeństwa Czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

3. W dzisiejszą ( fatimską) niedzielę ze śpiewaną litanią nabożeństwo czerwcowe w kaplicy w Długopolu Zdroju o godz. 16:30. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

4. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny przed Mszą Św. 0 17:45 w kaplicy w Długopolu Zdroju.

5. Nastąpiła zapowiadana zmiana odprawiania mszy świętych w niedzielę:

09:00- Długopole Zdrój; 10:30- Ponikwa; 12:00- Długopole Dolne

1. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( W FORMIE ZDALNEJ TELEFONICZNEJ I mailowej, realnej z zachowaniem zasad sanitarnych.

2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: gazeta ewangelizacyjna: DOBRE NOWINY, Gość Niedzielny

3. Dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości. Za modlitwy i ofiary przekazywane na potrzeby naszych świątyń i kaplicy. Naszą wdzięczność wyrazić możemy poprzez modlitwę w intencji naszych ofiarodawców. Niech Bóg wynagrodzi dobroć serc.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.