DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 12 CZERWCA 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

NIEDZIELA

UROCZYSTOŚCI TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

  2. Nabożeństwo czerwcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 16:30 w kościele w Ponikwie. Około godz. 16:00 okazja do spowiedzi świętej.

  3. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy po wieczornej Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

  4. W związku z zaplanowanym terminem bierzmowania na październik tego roku. Zapraszam jutro młodzież przygotowującą się do tego sakramentu z rodzicami i opiekunami na mszę Św. do Długopola Dolnego.

  5. W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Msze Święte o godzinie:

                   09:00 (Długopole Zdrój -bez procesji)

                   12:00 (Długopole Dolne – z procesyjną trasą do czterech ołtarzy.)

                   15:00 (Ponikwa – z procesyjną trasą do czterech ołtarzy.)

             Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i Hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

             Proszę o przygotowanie ołtarzy w Długopolu Dolnym i Ponikwie.

     5 a. Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa     

         Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas, asystę Straży do baldachimu, asystę  Pań do niesienia sztandarów, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci, które przyjęły I Komunię Św.

6. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

7. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

8. Dziękuję wszystkim osobom, które dbają o czystość i ład naszych świątyń i kaplicy.

9. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny ,Gość Niedzielny EXTRA – poświęcony eucharystii, Dobre Nowiny, Osservatore Romano

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
05 czerwca 2022

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 2022 Trójcy Przenajświętszej