DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 11 Czerwca 2023 r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest tak blisko, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Nabożeństwo czerwcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dzisiaj o godz. 16:30 w kościele w Ponikwie. Około godz. 16:00 okazja do spowiedzi świętej.

3. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy po wieczornej Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

4. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

5. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń i kaplicy.

6. Na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie w Dzień Dziękczynienia zebrano w patrafii: 218 zł. Bóg zapłac wszystkim wpłacającym.

7. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

8. Za tydzień na Górze Iglicznej o godz. 13:00 Uroczystość 40-tej Rocznicy Koronacji Figury Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości z udziałem biskupów i zaproszonych gości.

9. Zwracamy się z prośbą o możliwość przeprowadzenia zbiórki przykościelnej na rzecz 3,5 letniej Agaty Salamon. Agatka urodziła się z wrodzoną wadą serca, skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych z blokiem przedsionkowo komorowym, która prowadzi do niewydolności serca. Zebrane środki będą przeznaczone na dwuetapową operację serca Agatki w Bostonie, koszt tych operacji wynosi          1 700 000 zł. Pierwsza operacja powinna odbyć się jak najszybciej dlatego serdecznie prosimy o wsparcie, modlitwę i pomoc aby zebrać potrzebne środki. ZA TYDZIEŃ W NASZEJ PARAFII BĘDZIE POPROWADZONA ZBIÓRKA DLA AGATY SALAMON.

10. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny.

11. W wieku 96 lat w Ponikwie odeszła nasza najstarsza parafianka: śp.+ Helena Płoch. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia i

zapewnienie modlitwy: Wieczne odpoczywanie, racz Jej dać Panie…

Pogrzeb będzie prowadzony we wtorek o godz. 15:30 w Ponikwie.

12. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia oraz wszystkim parafianom i gościom życzę zdrowia, pokoju i Bożego błogosławieństwa.

11 czerwca 2023

X NIEDZIELA ZWYKŁA 2023