X Niedziela Zwykła

06 czerwca 2021

DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 06 czerwca 2021 r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na msze święte. Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa.

3. W piątek, 11 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msza Święta o godzinie 18:00 w Długopolu Zdroju z procesją odpustową .Na zakończenie liturgii błogosławieństwo wianków.; wianki zostaną poświęcone również w Długopolu Dolnym w poniedziałek i we wtorek w Ponikwie w ramach oktawy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

4. Trwa miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu oddajemy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. W naszych kościołach i kaplicy. W dzisiejszą adoracyjną niedzielę ze śpiewaną litanią nabożeństwo czerwcowe w kościele w Ponikwie o godz. 16:30. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

6. Nastąpiła zapowiadana zmiana odprawiania mszy świętych w niedzielę:

09:00- Długopole Zdrój; 10:30- Ponikwa; 12:00- Długopole Dolne

1. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( W FORMIE ZDALNEJ TELEFONICZNEJ I mailowej, realnej z zachowaniem zasad sanitarnych.

2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: gazeta ewangelizacyjna: DOBRE NOWINY, Gość Niedzielny

3. Wszystkim Parafianom, Gościom i Kuracjuszom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask płynących z Żaru Miłości Najświętszego Serca Jezusowego.