DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 27 LUTEGO 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach.

 2. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

 3. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem.

 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

 5. Przewodniczący KEP zwraca się do wiernych Kościoła i ludzi dobrej woli o przeprowadzenie ogólnopolskiej zbiórki pieniędzy na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Zbiórka będzie miała miejsce w środę 2 marca oraz w niedzielę 06 marca. Zebrane środki zostaną przekazane Episkopatowi Ukrainy za pośrednictwem Caritas Polska.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w czwartek od godz. 15:30 do mszy wieczornej podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu

 7. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 15:30 (Ponikwa), 16:30 (Długopole Zdrój)- następnie w większości recytowana msza święta, 18:30 (Długopole Dolne) ; a Gorzkie Żale co niedzielę o godz. 16:30 ( za tydzień w Długopolu Dolnym )

 8. W sobotę o godz. 12:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju spotkanie dzieci i rodziców pierwszokomunijnych

 9. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą Wielkiego Postu i pierwszą niedzielą miesiąca ze zmianą tajemnic różańcowych.

 10. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu (od poniedziałku do piątku) PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM lub mailowym.

 11. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

 12. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny

 13. W tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Wodecka ostatnio mieszkająca w Długopolu Dolnym.Pogrzeb się już odbył, Rodzinie składamy wyrazy współczucia i zapewnienie modlitwy. Wieczne odpoczywanie…

 14. Niech dobry Bóg, który daje nam Siebie w Eucharystii, błogosławi nam i odnawia nasze życie codzienne. Niech zachowała cały świat w POKOJU.

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
27 lutego 2022

 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022